» » Українським картоплярам-експортерам, необхідно терміново встановлювати вільні від карантинних організмів ділянки

Українським картоплярам-експортерам, необхідно терміново встановлювати вільні від карантинних організмів ділянки

Держспоживслужба деталізувала міжнародні стандарти  фітосанітарних заходів для експорту картоплі та інших рослин і продуктів рослинного походження в країни Євраазійського економічного союзу (ЄАЕС).

Наприкінці січня 2018 року Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) надіслала лист голові Держспоживслужби Володимиру Лапі з проханням надати офіційні роз`яснення нових умов експорту картоплі та плодоовочевої продукції до країн Євраазійського економічного союзу (ЄАЕС) та донести їх максимально широкому колу виробників.

Лист-клопотання про сприяння у вирішенні цього нагального для галузі питання також було надіслано заступнику міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції  Ользі Трофімцевій.

Нагадаємо, з 1 липня 2017 року на території країн ЄЕС почали діяти нові спільні для п`яти країн карантинні правила. Недостатній розголос цього факту в середовищі виробників призвів до зупинки в 2017/18 МР експорту картоплі на територію Білорусі, яка є найбільшим покупцем насіння картоплі, вирощеного насіннєвими господарствами України. Станом на початок 2017 року, частка насіннєвої картоплі українського виробництва в структурі виробництва Білорусі становила 60%.

30 січня 2018 року Держспоживслужба оприлюднила на своєму сайті детальний звіт про проведену в продовж півроку роботу задля повернення української продукції на ринок ЄАЕС. Також надано пошагові рекомендації з впровадження нового механізму отримання дозвільної документації для підприємств-експортерів, із яким необхідно ознайомитися та терміново приступити до виконання оприлюднених настанов.

Інформуємо, що відтепер експорт картоплі до Республіки Білорусь повинен здійснюватися винятково з місць виробництва або виробничих ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів. Для встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільної від зазначеного шкідливого організму, підприємцям потрібно ознайомитися з настановами Держпродспоживслужби, які оприлюднено на сайті установи. Їх також розіслано всім учасникам УАВК.

Висловлюємо щиру подяку Держспоживслужбі та Міністерству аграрної політики та продовольства за проведену копітку роботу з налагодження партнерських стосунків із країнами ЄАЕС та конструктивну співпрацю з громадськими асоціаціями, зокрема УАВК.

Переконані, що докладені держструктурами зусилля будуть належно оцінені підприємцями, які візьмуть нові правила на озброєння і розпочнуть активну роботу.