» » Посольство Королівства Нідерландів в Україні передало УАВК Дорожню карту розвитку картопляної переробки в Україні

Посольство Королівства Нідерландів в Україні передало УАВК Дорожню карту розвитку картопляної переробки в Україні

Впродовж 2017 року тривала підготовка Дорожньої карти з експорту українських продуктів переробки картоплі та стратегії розвитку галузі, яку за сприяння Міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Королівства Нідерландів та Посольства Королівства Нідерландів в Україні готувала Нідерландська організація картоплі (NAO). 21 листопада 2017 року в Києві під час засідання Української Асоціації виробників картоплі автор дослідження, представник NAO Карст Венінг, презентував її першу редакцію, в якій було ретельно проаналізовано світовий ринок картопле продуктів, зокрема виробництво картопляного крохмалю, картоплі фрі та картопляних пластівців.

Члени Української асоціації виробників картоплі долучилися до обговорення результатів дослідження та підняли низку важливих для галузі питань, зокрема тих, які стосувалися найпопулярніших в Європі сортів картоплі, придатних для різних видів переробки, основних виробників обладнання тощо.

За кілька місяців Дорожню карту було вдосконалено і переведено на українську мову. Ознайомитися з порадами та настановами українським картоплярам можна, пройшовши за посиланням

http://www.agroberichtenbuitenland.nl/landeninformatie/oekraine/documenten/publicaties/2018/02/21/ua-road-map-potato-products-export

Зараз УАВК за сприяння Офісу Радника з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні розпочато підготовку заключної частини Дорожньої карти – дослідження стану української переробної галузі, вивчення ємкості внутрішнього ринку картопляної переробки.

Наступним етапом стане трансформація Дорожньої карти в Стратегію розвитку картопляної переробки в Україні, яку буде передано Міністерству аграрної політики та продовольства України з проханням підтримати становлення нової галузі в державі.

Нагадаємо, в сезоні-2017 Україна виростила 22,2 млн т картоплі при внутрішній потребі в 7-7,5 млн т. Експорт української товарної картоплі до ЄС заборонено через наявні на теренах держави карантині організми. З 1 липня 2017 через запровадження нових карантинних правил став неможливим експорт до країн ЄАЕС. Наразі в Україні працює 4 заводи з виробництва картопляного крохмалю та 1 завод із виробництва картоплі фрі, чого недостатньо для переробки всього надлишкового обсягу картоплі.

Виробники самотужки шукають фінансові можливості для розбудови крохмального заводу на базі БПБ «Вимал», для чого намагаються створити кооператив. Ще 2 підприємства оголосили про свій намір побудувати два заводи з виробництва картоплі фрі.

УАВК намагається допомогти лідерам галузі побудувати переробні потужності, щоб виробники картоплі могли постачати їм необхідну сировину на переробку і в такий спосіб вирішити питання з надлишковими обсягами картоплі, що є на ринку.