» » Ціни на картоплю в Україні зросли вперше з моменту збору

Ціни на картоплю в Україні зросли вперше з моменту збору

Ціни на картоплю в Україні зросли вперше з моменту зборуКартопля в Україні подорожчала вперше з моменту початку її збирання. 
Зростання цін за тиждень склало 14,3%, в той час як в інших країнах Східної Європи істотних змін цін на цей продукт не відзначалося. На даний момент оптові ціни на картоплю в Україні залишаються найнижчими серед усіх країн регіону. Купити картоплю хорошої якості у фермерів України можна за 14 центів за кг, а ще тиждень тому ціни взагалі становили від 12 до 13 центів за кг.
Зростання цін на картоплю було обумовлене небажанням виробників продавати якісну продукцію за ціною, що склалася, а це призвело до зниження продукції на ринку. Фермери вважають за краще закладати картоплю на зберігання, очікуючи істотного зростання цін в першій половині 2019 року. 
Не дивлячись на посуху і дефіцит картоплі в ЄС, Україна поки не може цим скористатися, тому що не має можливості експорту картоплі в Євросоюз з фітосанітарних причин. Тому українські картоплярі активно продають овоч з доданою вартістю в Молдову, після сортування, миття та пакування. На внутрішньому ж ринку попит на таку продукцію залишається невисоким, оскільки споживачі традиційно віддають перевагу недорогому і неупакованому продукту.