» » Новим президентом УАВК обрано Пономаренка Миколу Дмитровича

Новим президентом УАВК обрано Пономаренка Миколу Дмитровича

5 березня 2019 року в Києві відбулися звітно-виборчі Загальні Збори Української асоціації виробників картоплі.

Згідно статуту УАВК, кожні 2 роки відбувається планове переобрання керівних органів, зокрема, Президента Асоціації та Ради Директорів.Новим президентом УАВК обрано Пономаренка Миколу Дмитровича

Виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова доповіла картоплярській спільноті про виконаний обсяг робіт із листопада 2017 до березня 2019 року із лобіювання її бізнес-інтересів. 
 
Зокрема, за термін президентства Антропова Юрія Миколайовича УАВК зуміла налагодити тісну співпрацю з Мінагрополітики України та Держпродспоживслужбою, поновити експорт картоплі в країни ЄАЕС, опанувати механізм встановлення вільних ділянок, зрушити з мертвої точки питання експорту картоплі до ЄС, надіслала низку запитів щодо розробки механізму транзиту картоплі до європейських не-ЄС-країн, завершує гармонізацію європейського та українського законодавства в галузі насінницької картоплі тощо.
 
Новим президентом УАВК обрано Пономаренка Миколу ДмитровичаПідсумком Загальних Зборів стало обрання нового чинного президента УАВК, чий термін керівництва становитиме 2019-2021 рр. Одноголосно на цю почесну посаду обрано власника СТОВ «Десна» Пономаренка  Миколу Дмитровича, який користується неабиякою повагою в колі українських картоплярів, є відомим на Чернігівщині підприємцем і політиком.
 
Віце-президентом УАВК обрано її першого очільника - власника ТОВ «Аделаїда», канд. історичних наук, депутата Херсонської облради Рибалка Сергія Вікторовича, чиє господарство входить до ТОП-5 найпотужніших експортерів картоплі. 
 
Оголошення інформації щодо складу Ради Директорів відбудеться на наступних Загальних Зборах після проведення низки кулуарних обговорень.
 
УАВК визначилася з пріоритетами роботи на 2019-2020 роки, якими визначено вихід української картоплі на європейський ринок, гармонізацію європейського та українського законодавства, посилення роботи в напрямку підвищення якості продукції. Окремо озвучено питання необхідності завершення розробки Стратегії розвитку галузі картопляної переробки задля отримання державної допомоги для придбання обладнання для доробки і переробки картоплі. Це допоможе  створенню на базі «сировинних» господарств заводів, що вироблятимуть продукцію з доданою вартістю (картоплю-фрі, картопляне пюре, картопляні напівфабрикати тощо) для задоволення потреб вітчизняних споживачів і розвитку експорту.
 
Українська асоціація виробників картоплі