» » Мінагпрополітики та УАВК домовилися про співпрацю задля виходу української картоплі на євроринок

Мінагпрополітики та УАВК домовилися про співпрацю задля виходу української картоплі на євроринок

Мінагпрополітики та УАВК домовилися про співпрацю задля виходу української картоплі на євроринокУ Міністерстві агрополітики та продовольства відбулася зустріч із представниками Української асоціації виробників картоплі, на якій головне аграрне відомство України та представники профільної громадської асоціації домовилися про злагоджені дії задля виходу на європейський ринок.
В.о. міністра агрополітики Ольга Трофімцева поінформувала представників бізнесу  про перебіг переговорів із Єврокомісією щодо відкриття європейського ринку для збуту української картоплі. Вона повідомила, що представникам Республіки Білорусь, які також лобіюють питання виходу своїх картоплярів на євроринок, дано відмову в ініціалізації цього процесу і рекомендовано подолати шлях, вже пройдений українською стороною, зокрема, гармонізувати європейське законодавство і прийняти загальноєвропейські вимоги до картоплі.
За інформацією головного фітосанітарного інспектора України Андрія Челомбітька, 20 березня мають відбутися відеопереговори з представниками Єврокомісії задля уточнення ймовірності відкриття європейського ринку для української продукції та уточнення механізму подальшої співпраці. Українська сторона сподівається на позитивні результати переговорів. Причина подібного оптимізму – дефіцит картоплі в Європі в сезоні-2018,що утворився через надзвичайну посуху.
Також у ході зустрічі обговорювалися можливі шляхи лобіювання інтересів українських картоплярів у Брюсселі.

Українську асоціацію виробників картоплі на зустрічі представляли власник ТОВ «Грін Гуїлд» Завгороднюк Сергій, власник ТОВ «Овочева група» Ситніков Сергій, власник ТОВ «Чернігівеліткартопля» Шкурко Ігор, комерційний директор ПП «Імпак» Дмитро Гриненко, виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова.

Українська асоціація виробників картоплі